Aktualności

W dniu 17 stycznia 2015r. odbyło się kolejne seminarium szkoleniowe pn. "Filipino Martial Arts - Warsztaty Szkoleniowe", które poprowadził Guro Piotr Adam Duchnik. Szkolenie obejmowało tematykę systemu Balintawak a także użycia pałki teleskopowej.

Sobotnie szkolenie prowadzone było bardzo intensywnie; zajęcia zaczęliśmy rano a skończyliśmy późnym popołudniem :) Jak to zwykle bywa podczas treningów z Adamem - technika "ostatnia nie zawsze jest ostatnią" ;) :P

Rozpoczęliśmy przypomnieniem zagadnień dot. pałki teleskopowej, które następnie rozwinięto o mniej lub bardziej zaawansowane technicznie zastosowanie.

W dalszej części seminarium skupiliśmy się już głównie na filipino martial arts... Najpierw powtórzyliśmy podstawy, na których oparty jest system Balintawak. Było to ważne głównie dla „nowych” osób, które zwykle specjalizują się w innych sztukach walki... W miarę upływu czasu trening stawał się coraz ciekawszy, dostarczający coraz więcej emocji i chęci pozytywnej rywalizacji... która później obfitowała w siniaki na różnych częściach ciała a także odciski na dłoniach:P. Podczas ostatniej sesji, przeznaczonej dla instruktorów skupiliśmy się przede wszystkim na groupingach - w ogólnym tego słowa znaczeniu...

Podczas seminarium na stopień "Labsika Stick Level" zostali awansowani arnisadors kozienieckiej grupy: Radek Oko, Mariann Sieczkowska i Sebastian Pierzchała. Ponadto stopień "Basic Instructor" otrzymał Radek Oko.

Ukłony dla gospodarza, Radka, za zorganizowanie seminarium oraz wszystkich jego uczestników za otwartość i chęć wspólnego treningu... Czas spędzony w miłej, przyjacielskiej atmosferze dał możliwość by poćwiczyć razem, wymienić się doświadczeniem (i siniakami)... a także zebrać żniwo w postaci poszerzonej wiedzy. Wielkie podziękowania dla częstochowian (Gosi, Ani, Mariana, Rafała) i krakowian (Jacka i Wacława) za pomoc w przeprowadzeniu szkolenia oraz chęć dzielenia się swym doświadczeniem z innymi - początkującymi adeptami Balintawak - Nickelstick.

Do zobaczenia na kolejnych szkoleniach... najbliższe już w lutym pn. "ALL ABOUT BLADE".

2015-01-20

Dnia 14 grudnia 2014 zebraliśmy się wspólnie by wesprzeć jednego z naszych mistrzów - Grand Mastera Roberto Presasa, ostatniego żyjącego ze słynnych braci Presas (Remy, Ernesto & Roberto), który przebywał w szpitalu w Hinigaran City (Negros Occidental) na Filipinach. GM Roberto potrzebował pomocy do dalszego leczenia i dlatego postanowiliśmy wesprzeć tego wielkiego człowieka i mistrza.

Była to również okazja do wspólnego treningu i integracji...

Dziękuję arnisadorom z Wrocławia, Krakowa, Konstantynowa Łódzkiego, Radomia, Blachownii i oczywiście Częstochowy za udział w niedzielnym seminarium.

Dziękuję także tym, którzy z różnych powodów nie mogli dojechać a mimo to wsparli nasze wspólne działanie...

 

Maraming salamat po

Piotr Adam Duchnik

(Chief Instructor Modern Arnis Poland)

2014-12-08

W dniach 22 – 23 listopada 2014r. w Neustadt in Holstein (Niemcy) odbyło się seminarium szkoleniowe Balintawak, w którym udział wzięło ok. 40 osób przybyłych  ze Szwajcarii, Portugalii, Rumunii, Walii, Polski i oczywiście gospodarzy – Niemiec. Poziom uczestników był bardzo zróżnicowany, od zupełnie początkujących do już doświadczonych instruktorów Balintawak.

Zajęcia prowadził głównie Master Philipp Wolf, któremu (z uwagi na różny stopień zaawansowania uczestników) pomagali Chief Instructors: Guro André Bade i Guro Bastian Kinne. W sumie zajęcia objęły ponad 15 godzin nauczania i doskonalenia  technik Balintawak-Nickelstick. Była to doskonała okazja do wymiany spostrzeżeń, pomysłów i wiedzy w zakresie Balinatwak a także do sprawdzenia się w starciu z zagranicznymi eskrimadors.

Wyjazd utwierdził mnie w słuszności naszego wyboru kierunku oraz sposobie i tempie rozwoju w Balintawak, który w porównaniu z innymi krajami Europy Zachodniej jest dość wysoki i szybki.

Jesteśmy dumni patrząc jak rozwija się sztuka walki balintawak a rodzina Nickelstick jest coraz silniejsza w Europie!

Na następny rok zaplanowane są już następne seminaria i szkolenia.

W Polsce odbędzie się m.in. kolejny Balintawak Eskrima Summer Camp (lipiec 2015) oraz seminarium szkoleniowe (październik), które będą prowadzone przez zagranicznych gości.

Zapraszamy wszystkie oddziały Nickelstick oraz Balintawak a także sympatyków innych Filipino Martial Arts jak i również wojowników z innych sztuk walki do udziału w naszych wydarzeniach.

 

2014-11-25

1 listopada br. w Reykjavíku (Islandia) odbędzie się seminarium szkoleniowe Modern Arnis, które poprowadzi wieloletni uczeń GM Remy'ego Presasa -  GM Datu Tim Hartman (USA).

Zainteresowanych wyjazdem na szkolenie proszę o kontakt: e-mail, modernarnis@op.pl, 609 320 501.

2014-10-18

« poprzednia     1 27 8 [ 9 ] 10 11 12 13 14 15 16     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz