Aktualności

W dniach 18/19 listopada 2017r., w Lipsku (Niemcy), odbyło się kolejne seminarium Filipińskich Sztuk Walki (FMA), które poprowadził Guro Michael Blasig i Guro Piotr Adam Duchnik.
Tym razem seminarium obejmowało głównie tematykę filipińskiego boksu "Panuntukan" oraz walkę bronią (kijem). W szkoleniu udział wzięli arnisadorzy z Niemiec, Walii oraz Polski (z klubów z Częstochowy, Krakowa i Wrocławia). Zajęcia obejmowały trening boksu oraz charakterystyczne dla fma techniki "otwarcia" skierowane na kończyny przeciwnika, co pozwala skuteczniej atakować pożądany cel główny. Natomiast część dotycząca walki kijem opierała się na systemie Balintawak.
Były to bardzo intensywne zajęcia, stojące na wysokim poziomie metodycznym. Zapewne uczestnicy będą mieli kilka aspektów do przemyślenia... oraz treningu w swoich macierzystych klubach.

Ustalono, iż kolejne wspólne seminarium odbędzie się w Polsce (na początku przyszłego roku), na które już wszystkich serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy do współpracy instruktorów i mistrzów innych sztuk walki a także wszystkich jeszcze niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

2017-11-20

Dnia 22 października br., w Krakowie, odbyło się kolejne seminarium FMA, które poprowadził Guro Piotr Adam Duchnik (Head Instructor of Balintawak Poland).
Seminarium podzielone było na dwie części. W pierszej skupiliśmy się głównie na tematyce związanej z Balintawak oraz różnych aspektach wykorzystania grouping no 1 a take najczęstszych "błędach", które decydują o skuteczności zastosowania technik lub wykorzystania "błędów" ;)
Druga część to panantukan - trenowaliśmy głównie techniki bokserskie i kombinacje oraz ich przełożenie na filipiński boks:) Ci co uczestniczyli dobrze wiedzą o co chodzi :P


Dziękuję organizatorm szkolenia za determinację i podjęcie się trudu zorganizowania seminarium. Cieszę się, że treningi zostały przyjęte z zadowoleniem i spełniły oczekiwania uczestników :) Przed nami kolejne szkolenia oraz prawdopodobne otwarcie nowej grupy w Olkuszu :)

Dziękuję Gosi, Marianowi i Tomkowi za pomoc w trakcie seminarium...

                                                                                                      Piotr Adam Duchnik

2017-10-23

Nowy sezon treningowy 2017/2018 sekcji fma w Częstochowie rozpoczynamy od 20 września br.

W miesiącach wrzesień - październik będzie trwał nabór osób zainteresowanych poznawaniem i nauką filipińskich sztuk walki.
Szczegółowe informacje nt. ubioru i sprzętu (broni treningowej, rękawic, ochraniaczy) potrzebnych do zajęć udzielane będą na podczas treningu...

Do zobaczenia na zajęciach FMA...

2017-09-11

Piętnasty - jubileuszowy letni obóz szkoleniowy odbył się po raz kolejny w Białce Tatrzańskiej, pięknej, wypoczynkowej miejscowości położonej niedaleko Zakopanego. Tym razem zaproszonymi gośćmi byli Mistrz Norman Elizar i Guro Michael Blasig. Oprócz arnisadorów z zagranicy (Walii i Niemiec) w zgrupowaniu udział wzięli członkowie klubów z Częstochowy, Krakowa, Poronina, Wrocławia, Konstantynowa Łódzkiego, Kozienic.

W tym roku trenowaliśmy głównie Balintawak i Panantukan. Podstawowym celem szkolenia w zakresie "stick fighting" było podniesienie naszych umiejętności w defensywie. Poruszanie się, dobrze postawiona obrona (blok) oraz szybki i skuteczny kontratak były celem treningów a także dobrą okazją do poznania szerszego zastosowania groupingów ....

Treningi Panantukan, który w głównej mierze oparty jest na technikach walki nożem oraz kijem, prowadzone były w sposób umożliwiający jego zastosowanie w walce ulicznej, przed typowymi formami ataku. Zajęcia obejmowały trening boksu, a także bardzo charakterystyczne techniki skierowane na kończyny przeciwnika (nerwy, mięśnie i ścięgna oraz kości) otwierające drogę do stref witalnych, co pozwala skuteczniej atakować pożądany cel główny. Zajęcia "empty hands" obejmowały także dumog (sprowadzenia i walkę w parterze).

Wielu z nas, głównie osoby z mniejszym stażem w sztukach walki, uświadomiło sobie jak skutecznym "narzędziem" jest FMA :)

Podczas obozu przeprowadzono także egzaminy na stopnie Modern Arnis i Balintawak, w wyniku których na wyższe stopnie zostali awansowani:

na stopień "labsika stick" (Balintawak)

- Dominik Gargol (Kraków)

- Paweł Pieróg (Kraków)

- Łukasz Sikora (Częstochowa)

- Łukasz Kułach (Częstochowa)

- Oliver Bullock (Walia)

na stopień "short stick" (Balintawak)

- Chris Williams (Walia)

na stopień "instructor" (Balintawak)

- Guro Anna Puczyńska (Częstochowa)

na stopień "green belt" Modern Arnis

- Marta Podsiadlik (Częstochowa)

- Oliver Bullock (FMA Wales).

na stopień "blue belt" Modern Arnis

- Chris Williams (FMA Wales)

                                                                        Serdecznie gratulujemy !!!

 

Chciałbym podziękować wszystkim instruktorom oraz uczniom a także "starszym" arnisadorom, którzy włożyli wiele trudu by 15 Jubileuszowy Obóz Szkoleniowy doszedł do skutku. Dziękuję za wsparcie i pomoc...

                                                                                                      Piotr Adam Duchnik

Zapraszamy do współpracy instruktorów i mistrzów innych sztuk walki a także wszystkich jeszcze niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

2017-07-08

Dnia 16 lipca br., w Częstochowie, odbędzie się kolejne seminarium FMA, które tym razem poprowadzi Mistrzyni Świata - Guro Jovelyn MINOZA (Lahuka Arnis)...

Zgłoszenia: tel. 609320501.

2017-06-26

Dnia 25 czerwca br. odbyło się pierwsze seminarium Balintawak z Zabrzu. Tym razem w szkoleniu udział wzięli reprezentanci klubów z Krakowa, Częstochowy, Poronina i Zabrza. Podczas zajęć trenowaliśmy wybrane zagadnienia szkolenia programowego, tym razem były to podstawy Balintawak, które są niezwykle ważne w prawidłowym zrozumieniu filipińskich sztuk walki i ich zastosowaniu.

Chciałbym podziękować częstochowskim arnisadorom za wspólną podróż i pomoc w prowadzeniu zajęć, oraz chęć dzielenia się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z osobami, które zdecydowały się współpracowac z Filipino Arnis de Mano Poland i propagować FMA. Ponadto podziękowania chcę skierować do Pawła za organizację szkolenia i chłopaków z Krakowa za przyjazd oraz chęć porównania i sprawdzenia swoim umiejętności.

 

Do zobaczenia na kolejnych (lipcowych) szkoleniach: w Częstochowie i Bialce Tatrzańskiej.

2017-06-25

« poprzednia     1 24 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 1422 23     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz