Aktualności

2018-02-15

Seminarium w dniach 13/14 stycznia 2018r.,które odbyło się w Częstochowie było kolejnym z cyklu szkoleń Filipińskich Sztuk Walki (FMA). Zajęcia prowadzili Guro Michael Blasig i Guro Piotr Adam Duchnik. Seminarium podzielone było na dwie części: filipiński boks "Panuntukan" oraz walkę kijem (w oparciu o Balintawak). W szkoleniu udział wzięli arnisadorzy z Niemiec, Walii oraz Polski (z klubów z Częstochowy, Krakowa, Wrocławia, Chojnic i Konstantynowa Łódzkiego). Były to bardzo intensywne zajęcia, stojące na wysokim poziomie metodycznym.
Ponadto, po raz pierwszy, podczas seminarium odbyło się krótkie szkolenie nt. obrony przed psem, które poprowadził instruktor Darek Makowski - specjalista w tej dziedzinie... być może tego rodzaju zajęcia będą kontynuowane podczas następnych ogólnopolskich szkoleń.

Ustalono, iż XVI Summer Camp, który odbędzie w Polsce w dn. 4-11 sierpnia 2018r. prowadzić będzie m.in. Lakan Ronnie Royce Base (założyciel systemu Laraw Kali Pamuok).
Będzie to doskonała możliwość do treningu panuntukan...i nie tylko :D


Zapraszamy do współpracy instruktorów i mistrzów innych sztuk walki a także wszystkich jeszcze niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

2018-01-15

W dniach 9 i 10 grudnia 2017r. w Walii odbyły się seminaria szkoleniowe z zakresu filipinskich sztuk walki prowadzone przez jednego z naszych instruktorow - Guro Krzysztofa Hermana. Pierwsza część przeznaczona byla dla osób chcących zapoznac się z tematyką FMA. Zaprezentowane zostaly techniki pojedynczego kija oraz filipińskiego boksu i graplingu - Panantukan i Dumog. Z kolei część druga przeznaczona byla dla uczniów stale trenujących fma na terenie Walii. Główną tematyką tych zajęć bylo rozszerzenie materiału z zakresu Tapi - Tapi oraz "dirty" boxing. Natomiast trzecia część przeznaczona byla dla instruktorow i ich asystentow by wspomóc ich dalszy rozwój.

Podczas seminarium odbyly się także egzaminy na stopnie uczniowskie Modern Arnis. Tym razem promocję otrzymali:
white belt
Alex SPARKES
Brett JAMES
Emma MILES
Michael PORRETTA
Steven WESLEY
Wilson PADRON
Daniel SERRA

yellow belt
Paul BOWEN

 

Wszystkim arnisadorom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

2017-12-10

W dniach 18/19 listopada 2017r., w Lipsku (Niemcy), odbyło się kolejne seminarium Filipińskich Sztuk Walki (FMA), które poprowadził Guro Michael Blasig i Guro Piotr Adam Duchnik.
Tym razem seminarium obejmowało głównie tematykę filipińskiego boksu "Panuntukan" oraz walkę bronią (kijem). W szkoleniu udział wzięli arnisadorzy z Niemiec, Walii oraz Polski (z klubów z Częstochowy, Krakowa i Wrocławia). Zajęcia obejmowały trening boksu oraz charakterystyczne dla fma techniki "otwarcia" skierowane na kończyny przeciwnika, co pozwala skuteczniej atakować pożądany cel główny. Natomiast część dotycząca walki kijem opierała się na systemie Balintawak.
Były to bardzo intensywne zajęcia, stojące na wysokim poziomie metodycznym. Zapewne uczestnicy będą mieli kilka aspektów do przemyślenia... oraz treningu w swoich macierzystych klubach.

Ustalono, iż kolejne wspólne seminarium odbędzie się w Polsce (na początku przyszłego roku), na które już wszystkich serdecznie zapraszamy.
Zapraszamy do współpracy instruktorów i mistrzów innych sztuk walki a także wszystkich jeszcze niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

2017-11-20

Dnia 22 października br., w Krakowie, odbyło się kolejne seminarium FMA, które poprowadził Guro Piotr Adam Duchnik (Head Instructor of Balintawak Poland).
Seminarium podzielone było na dwie części. W pierszej skupiliśmy się głównie na tematyce związanej z Balintawak oraz różnych aspektach wykorzystania grouping no 1 a take najczęstszych "błędach", które decydują o skuteczności zastosowania technik lub wykorzystania "błędów" ;)
Druga część to panantukan - trenowaliśmy głównie techniki bokserskie i kombinacje oraz ich przełożenie na filipiński boks:) Ci co uczestniczyli dobrze wiedzą o co chodzi :P


Dziękuję organizatorm szkolenia za determinację i podjęcie się trudu zorganizowania seminarium. Cieszę się, że treningi zostały przyjęte z zadowoleniem i spełniły oczekiwania uczestników :) Przed nami kolejne szkolenia oraz prawdopodobne otwarcie nowej grupy w Olkuszu :)

Dziękuję Gosi, Marianowi i Tomkowi za pomoc w trakcie seminarium...

                                                                                                      Piotr Adam Duchnik

2017-10-23

Nowy sezon treningowy 2017/2018 sekcji fma w Częstochowie rozpoczynamy od 20 września br.

W miesiącach wrzesień - październik będzie trwał nabór osób zainteresowanych poznawaniem i nauką filipińskich sztuk walki.
Szczegółowe informacje nt. ubioru i sprzętu (broni treningowej, rękawic, ochraniaczy) potrzebnych do zajęć udzielane będą na podczas treningu...

Do zobaczenia na zajęciach FMA...

2017-09-11

« poprzednia     1 24 5 6 7 8 [ 9 ] 10 11 12 13 1422 23     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz