Aktualności

Dnia 20 października 2012r. po raz kolejny odbyło się w Częstochowie seminarium szkoleniowe Filipino Arnis de Mano Poland. Zajęcia obejmujące nowe wymagania programowe stopni uczniowskich (obowiązujące od 01.01.2012r.), w tym tematykę kija, noża oraz panantukan prowadzili Guro's: Piotr Adam Duchnik i Krzysztof Herman. W szkoleniu udział wzięli instruktorzy oraz studenci grup z Warszawy, Wrocławia, Blachowni i Częstochowy.

Sobotnie seminarium jak zwykle obfitowało w dużą dawkę materiału Modern Arnis uzupełnione Panantukan (Dirty Boxing) a także zakresem noża opartego na FCS Kali i Sayoc Kali. Po intenswynym szkoleniu (trwającym ponad 11 godzin) rozstaliśmy się, mimo zmęczenia, w przyjacielskiej atmosferze umówieni na kolejne spotkanie... być może jeszcze w tym roku;)

Dziękuję wszystkim arnisadorom za wspólne spotkanie i trening, które przyczyniają się do rzetelnego przekazu FMA w Polsce.

                                                                                 Piotr Adam Duchnik

2012-10-20

Po raz pierwszy w Europie: czołowi mistrzowie Modern Arnis świata zachodniego poprowadzili razem seminarium!

W dniach 28-30 września br. w Dortmundzie odbyło się seminarium szkoleniowe "Best of the West Camp", które poprowadzili: MoTT Brian Zwalinski, GM Dan Anderson, Datu Dieter Knüttel, MoTT Chuck Gauss i Datu Tim Hartman.

Korzystając z zaproszenia postanowiliśmy również wziąć udział w tym wydarzeniu, ale zacznijmy od początku...

Ostatni weekend września to dla nas ważny czas – od dłuższego okresu szykowaliśmy się na spotkanie z przedstawicielami i praktykującymi zwolennikami Modern Arnis z innych krajów. Jedziemy, by porównać nasz obecny poziom z osobami, które znacznie dłużej od nas trenują ten system fma. Sam jestem bardzo ciekaw jak lata treningu, wyrzeczeń, czas spędzony na sali zaprocentują (lub nie-) podczas trzydniowych zmagań z najlepszymi...

Modern Arnis Poland reprezentowała delegacja arnisadorów z Częstochowy i Krakowa. W nocy z czwartku na piątek czworo z nas udało się autem w blisko tysiąckilometrową podróż, pozostali wyruszyli rano samolotem.

Piątek rozpoczął się egzaminem na stopnie mistrzowskie – od 1 do 5 stopnia Dan (Lakan/Dayang). Do egzaminu przystąpiło 33 studentów plus dwie osoby z Polski reprezentujące „Filipino Arnis de Mano Poland”... Spośród zagranicznych kandydatów egzaminu nie zdała tym razem tylko jedna osoba. Z Polski, promocję na stopnie mistrzowskie 1 Dan otrzymali: Anna Puczyńska i Marian Żółtaszek.

Po południu, przed rozpoczęciem obozu, odbyło się pasowanie na wyższe stopnie w obecności  Datu Tima Hartmana, GM Dan Andersona, MoTT Briana Zawilinskiego, MoTT Chucka Gaussa oraz Datu Dietera Knuetella. Później, co było miłą niespodzianką, awansowano Guro Carstena Hemmersbach do stopnia Lakan Anim (6 Dan) i nadano tytuł "Master of Modern Arnis".

Następnie rozpoczęło się szkolenie, w którym udział wzięło około 170 uczestników. Hala, w której trenowaliśmy była pełna... Niesamowite wrażenie! Treningi było zorganizowane w ten sposób aby zawsze dwóch mistrzów prowadziło zajęcia - w grupie „kolorowych pasów” oraz w grupie „black belts”. Jak się później okazało, w każdej z tych grup, podczas weekendu było po ok. 100 osób. Organizacyjnie zajęcia były bardzo dobrze przeprowadzone; „kolorowe pasy” miały 11 sesji szkoleniowych a ”czarne pasy” miały tych sesji 14. Seminarium przebiegało w atmosferze skupienia, przyjaźni, wzajemnej pomocy... Wszyscy byliśmy zmotywowani i ciekawi co zaprezentują nasi nauczyciele.

GM Dan Anderson, jak wiemy: charakteryzujący się donośnym głosem, zaczął zajęcia od technik „empty hands”, które omawiał bardzo szczegółowo, objaśniając terminologię i dokładność wykonania.
GM Datu Tim Hartman pokazał techniki mano-mano, jak również ostrza i podwójnych noży a także związek między Modern Arnis i Balintawak. Mimo, iż zajęcia prowadził jak „showman” (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) to mogliśmy ujrzeć jego doskonałą mechanikę ciała.
Mott Brian Zawilinski nauczał od technik sprowadzania do parteru, przez elementy panantukan do technik „TAPI TAPI” i samoobrony. Uczył bardzo spokojnie, ale jak to „cicha wode brzegi rwie” ... Wszystko, co pokazał było funkcjonalne i skuteczne.
Mott Chuck Gauss uczył TAPI TAPI, aplikacje pojedynczego i podwójnego kija a także technik bez broni ze szczgólnym uwzględnieniem dźwigni. Imponujące, jak taki duży mężczyzna może poruszać się tak szybko i precyzyjnie.

GM Datu Dieter Knüttel nauczał niektórych kluczowych zmian w dziedzinie technik noża (rozbrojeń) przy użyciu niewielkiej siły fizycznej, "TAPI TAPI" - technik rozbrojeń i obaleń.

    

Wszyscy uczestnicy wydawali się być bardzo zadowoleni z treningów, z pokazanego materiału technicznego i sposobu jego przedstawienia przez prelegentów. Nauczyciele byli bardzo przystępni i przyjaźni, cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania.

Sobotni wieczór był wspólnym spotkanie studentów i honorowych gości. Każdy mistrz (prowadzący seminarium) otrzymał pamiątkowy plakat i mapę świata z zaznaczonymi  miastami, z których przybyli uczestnicy BOTW. Wszyscy podpisali się na tej mapie. Następnie GM Dan Anderson i MoTT Brian Zawlilinski w imieniu pozostałych mistrzów fma, w uznaniu dla GM Dietera Knuetella za rozpowszechnianie Modern Arnis na całym świecie wręczyli mu pamiątkowy dokument „Hall of Fame”. Mieliśmy też podczas tego spotkania ważny polski akcent... Otóż Datu Tim Hartman zaprosił mnie do uroczystego nadania stopni „black belts” naszym arnisadorom: Ani i Marianowi. Było to niesamowite wrażenie, kiedy przy tak dużej ilości zebranych osób (z wielu państw) i przy udziale wysokich rangą mistrzów czynnie uczestniczyliśmy w tym ważnym dla nas wydarzeniu. Dumny jestem ze swoich studentów, którzy po raz kolejny pokazali na międzynarodowej arenie wysoki poziom wyszkolenia.

    

Ponadto zaproszeni goście z USA opowiedzieli wiele zabawnych historii z życia GM Remy’ego Presas, w których sami brali udział. Widać było, że byli bardzo blisko swego mistrza ich przyjaźnie nie kończyły się poza salą treningową.

Niedziela - ostatni dzień szkolenia, mijała szybko... duża ilość zajęć i widoczne zmęczenie na wielu twarzach. Jednak mimo tego trudu dostrzec można było także zadowolenie potwierdzone długimi, gromkimi oklaskami na koniec obozu.

Podsumowując mogę napisać, jako Chief Instructor Modern Arnis of Poland, że nie mogło pójść lepiej. Zarówno uczestnicy jak i mistrzowie byli bardzo zadowoleni z przebiegu szkolenia. Oprócz solidnych treningów było dużo dobrej zabawy. Zacieśniliśmy nasze przyjaźnie z arnisadorami innych krajów oraz nawiązliśmy nowe kontakty, które z pewnością będą procentować w kolejnych latach. Usatysfakcjonowany jestem naszym poziomem technicznym, który został poddany konfrontacji z najlepszymi. To zachęca do dalszej, niełatwej pracy i propagowania filipińskich sztuk wali na świecie, także w Polsce. Nie mam wątpliwości, że świat Modern Arnis ma wielką przyszłość...

2012-09-30

Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy zajęcia w naszych grupach w Częstochowie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie, Warszawie, Wieluniu a wraz z nimi rozpoczęliśmy zapisy do grup początkujących. Nabór nowych osób odbywać się będzie w miesiącach wrzesień i październik br.

Jeśli chciałbyś dołączyć do grupy osób, których pasją są filipińskie sztuki walki i wraz z nimi poznawać systemy skutecznej samoobrony to treningi w naszych klubach są właśnie dla Ciebie!

Dzięki organizacji obozów szkoleniowych, seminariów, zgrupowań z mistrzami filipino martial arts dajemy naszym studentom sposobność upewniania się, że to czego uczą się na co dzień nie odbiega od oryginalnego przekazu.

2012-09-02

W dniach 28-30 września br. w Dortmundzie, po raz pierwszy w Europie: czołowi mistrzowie Modern Arnis świata zachodniego poprowadzą razem seminarium!

Prowadzacymi szkoleniowe "Best of the West Camp" będą:

       Datu Tim Hartman              GM Dan Anderson            MoTT Chuck Gauss           MoTT Brian Zwalinski          Datu Dieter Knüttel

2012-09-02

Na przełomie lipca i sierpnia gościł w Europie GM Nicomedes A. Elizar, który przeprowadził fantastyczne treningi podczas "3rd Nickelstick Summercamp" w Niemczech i "10th FMA Summercamp" w Polsce!

Pobyt w Europie rozpoczął się weekendowym seminarium szkoleniowym w Neustadt in Holstein (Niemcy) organizowanym przez Guro Philippa Wolfa, podczas którego GM Nick Elizar dokonał oceny członków "Nickelstick Family" w wyniku czego po zdanych egzaminach na wyższe stopnie Balintawak zostali awansowani członkowie:

Wolf Chapter Germany
- Philipp Wolf: Master Instructor, Kamagong Stick Level
- André Bade: Senior Instructor, Bahi Stick Level II
- Christopher Hay: Senior Instructor, Bahi Stick Level II
- Bastian Kinne: Senior Instructor, Bahi Stick Level II
- Jens Thomsen: Instructor, Bahi Stick Level I
- Mirco Köhn: Instructor: Instructor, Bahi Stick Level I
- Lars Brandau: Apprentice Instructor
- Annika Fricke: Short Node Stick Level, Basic Instructor
- Hergen Schwarting: Short Node Stick Level
- Leonie Jungermann: Short Node Stick Level
- Mimke Carstens: Short Node Stick Level
- Wolfgang Kottke:: Short Node Stick Level
- Hauke Tongers: Short Node Stick Level
- Stephan Leinweber: Labsika Stick Level
- Björn Uwe Koch: Labsika Stick Level
- Andreas Reddig: Labsika Stick Level
- Heike Pohl: Labsika Stick Level
- Gabrielle Ehring: Labsika Stick Level

Wolf Chapter Greece
- Christos Koutsotasios: Short Node Stick Level, Apprentice Instructor
- Haralambos "Babis" Stamatis: Labsika Stick Level, Basic Instructor

Eagle Chapter Heidelberg, Germany
- Thomas Schmidt-Herzog: Chief Instructor, Bahi Stick Level III

                                                                                                 Serdecznie gratulujemy !!!

Następnie (w niedzielę) GM Nick Elizar udał się do Polski, gdzie od soboty trwał "10th FMA Summercamp".
Weekendowe zajęcia w Białce Tatrzańskiej prowadził Guro Vicente "Butch" Batalla, który przeprowadził treningi z zakresu Knife Fightingu i Panantukan.
Od poniedziałku szkolenie prowadzone było bardzo intensywnie; zajęcia zaczynaliśmy rano a kończyliśmy wraz z zachodem słońca. Większość treningów prowadził osobiście GM Nick Elizar, któremu asystował Master Philipp Wolf. Między zajęciami Balintawak odbywały się szkolenia z Guro "Butchem". Letni Obóz szkoleniowy przebiegł w bardzo miłej i przyjacielskiej atmosferze, gdzie oprócz solidnych treningów (mimo, iż zmęczeni) znajdowaliśmy czas na relaks i wspólną zabawę, którą urozmaicił m.in. występ kapeli góralskiej ...

W wyniku uznania dla naszych umiejętności oraz propogowanie Balintawak w Europie i w Polsce White Eagle Chapter Poland (dawniej Wolf Chapter Branch) stał się niezależnym oddziałem World Nickelstick Eskrima Club prowadzonym pod przewodnictwem Guro Piotra Adama Duchnika.

Ponadto, po zdanych egzaminach!, na wyższe stopnie zostali awansowani:
na stopień"Bahi Stick Level I"
- Piotr Adam Duchnik (Częstochowa)
- Krzysztof Herman (Częstochowa)
- Andrzej Lewandowski (Wrocław)
- Tomasz Duda (Wrocław)
- Damian Szczygłowski (Częstochowa),

na stopień "Short Node Stick Level":
- Alina Fradowska (Częstochowa)
- Małgorzata Kryst (Częstochowa)
- Magdalena Przychodzka (Warszawa)
- Anna Puczyńska (Częstochowa)
- Michał Kargol (Kraków)
- Arkadiusz Piątkiewicz (Warszawa)
- Marcin Szcześniak (Łódź)
- Marian Żółtaszek (Częstochowa),

a na stopień "Labsika Stick Level":
- Anna Troć (Warszawa)
- Monika Grzywacz (Częstochowa)
- Paulina Majchrzak (Częstochowa)
- Małgorzata Laszczyk (Warszawa)
- Sławomi Kuligowski (Warszawa)
- Kacper Duchnik (Częstochowa)
- Dominik Gadomski (Częstochowa)
- Jacek Baranek (Kraków)
- Przemysław Buczek (Warszawa)
- Maciej Głowacz (Wieluń)
- Michał Kaczmarek (Wrocław).

Ponadto stopień "Basic Instructor"otrzymali:
- Alina Fradowska (Częstochowa)
- Anna Puczyńska (Częstochowa)
- Marian Żółtaszek (Częstochowa),

stopień "Apprentice Instructor"otrzymali:
- Magdalena Przychodzka (Warszawa)
- Małgorzata Kryst (Częstochowa)
- Arkadiusz Piątkiewicz (Warszawa)
- Michał Kargol (Kraków)
- Marcin Szcześniak (Łódź),

natomiast stopień "Instructor"otrzymali:
- Piotr Adam Duchnik (Częstochowa)
- Krzysztof Herman (Częstochowa)
- Andrzej Lewandowski (Wrocław)
- Tomasz Duda (Wrocław)
- Damian Szczygłowski (Częstochowa).

Składam serdeczne podziękowania dla GM Nicka ELIZARA i Guro Vicente "Butcha" Batalli za wspaniałe szkolenie podczas Letniego Zgrupowania Szkoleniowego oraz przekazaną wiedzę. Masterowi Philippowi Wolfowi za okazaną pomoc jak i również wspólne treningi Balintawak.

Gratulacje dla moich przyjaciół, uczniów, studentów, i oczywiście wszystkich, którzy ciężko pracują, aby godnie promować "Nickelstick-Balintawak" i dążyć do doskonałości w Balintawak!.

                                                                                                       Piotr Adam Duchnik

2012-08-04

Miło było wspólnie się spotkać na kolejnym seminarium Balintawak-Nickelstick w Częstochowie, które zorganizowane było przez "White Eagle Chapter Poland" - oficjalnego reprezentnta GM Nicka Elizara w Polsce.
W szkoleniu 30 czerwca br. udział wzięli przede wszystkim instruktorzy FADMP oraz uczestnicy Letniego Obozu Szkoleniowego, którego honorowym gościem i zarazem prowadzącym treningi będzie GM Nicomedes "Nick" Elizar (Filipiny).
Co cieszy - na seminarium nie zabrakło "nowych twarzy" :) ...
Sobotnie, obfitujące w dużą dawkę materiału, zajęcia obejmowały głównie wymagania programowe: Labsika i Short Node Stick Level.

Dziękuję wszystkim arnisadorom za wspólne spotkanie i trening, które stanowiły ważny element dla całej Nickelstick-Family przyczyniający się do szerzenia sztuki walki Balintawak!

                                                                                                       Piotr Adam Duchnik

2012-06-30

« poprzednia     1 219 20 21 22 23 24 25 26 [ 27 ] 28     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz