Aktualności

 

Podstawowe informacje dotyczące seminarium:

z uwagi na cel spotkania nie jest ono przeznaczone dla dużej ilości uczestników - to właściwie praktyczne warsztaty - maksymalnie dla 30 uczestników.

Koszt : FMA POLAND (FAdMP), MARGA I KAPAP - 60 zł.; pozostali uczestnicy 100 zł.

2014-05-05

2014-04-28

W dniach 15 – 16 luty odbyło się seminarium szkoleniowe Balintawak Eskrima, które poprowadził Master Philipp Wolf. W weekendowym zgrupowaniu udział wzięli eskrimadorzy z Wielunia, Blachowni, Wieliczki, Herb, Krakowa, Konstantynowa Łódzkiego, Wrocławia, Cardiff (Walia), Neustadt (Niemcy) oraz oczywiście gospodarzy - Częstochowy. Dodatkowo swoją obecnością zaszczycili nas delegaci KAPAP Poland i Cacoy Doce Pares Poland. Trochę żal, że zabrakło wojowników, którzy nie mogli w ten weekend dojechać do Częstochowy z ważnych powodów osobistych - zdrowotnych czy egzaminów na studiach:/

Sobotnie szkolenie prowadzone było bardzo intensywnie; zajęcia zaczęliśmy rano a skończyliśmy późno wieczorem – po dobranocce;) Poszczególne sesje treningowe prowadził osobiście nasz gość, któremu asystował Guro Lars Brandau (Niemcy). Rozpoczęliśmy przypomnieniem podstaw, na których oparty jest system Balintawak – było to ważne głównie dla „młodszych” uczniów oraz gości specjalizujących się w innych systemach walki... W miarę upływu czasu trening stawał się coraz ciekawszy, dostarczający coraz więcej emocji i chęci pozytywnej rywalizacji... która później obfitowała w siniaki na różnych częściach ciała a także odciski na dłoniach:P. Podczas wieczornej sesji, przeznaczonej dla instruktorów oraz „starszych” uczniów skupiliśmy się przede wszystkim na tematach push & pull, advance semi hitting... Mimo, iż byliśmy zmęczeni, to po zajęciach znaleźliśmy jeszcze czas na chwilę relaksu i wspólną zabawę ...

Niedzielne treningi to głównie kontynuacja tematyki advance semi hitting oraz praca nad balansem, speed and power strike oraz miksem groupingów...

Podczas seminarium szkoleniowego odbyły się również egzaminy, w wyniku których na wyższe stopnie zostali awansowani:

na stopień "Bahi Stick Level II"
-
Piotr Adam Duchnik (Częstochowa)
-
Krzysztof Herman (Cardiff)
-
Tomasz Duda (Wrocław)
-
Andrzej Lewandowski (Wrocław)

na stopień "Bahi Stick Level I"
-
Małgorzata Kryst (Częstochowa)
-
Marian Żółtaszek (Częstochowa)

na stopień "Short Node Stick Level":
-
Maciej Głowacz (Wieluń)

a na stopień "Labsika Stick Level":

- Joanna Groniak (Kraków)
- Anna Staniowska - Wieczorek (Częstochowa)
- Andrzej Pietrzak (Wrocław)
- Mariusz Kawecki (Częstochowa)
- Sławomir Sobczak (Częstochowa)
- Rafał Matusz (Blachownia)
- Kamil Chwastek (Częstochowa)
- Wacław Kraj (Kraków)
- Tadeusz Stępniak (Częstochowa)
- Jan Batorski (Częstochowa)
- Dominik Skoczylas (Kraków)

- Zenon Kutrzeba (Kraków)

Ponadto na stopień "Basic Instructor" zdali:
- Rafał Matusz (Blachownia)
- Wacław Kraj (Kraków)
- Maciej Głowacz (Wieluń),

na stopień "Apprentice Instructor":
- Marian Żółtaszek (Częstochowa),

a natomiast na stopień "Senior Instructor":
- Piotr Adam Duchnik (Częstochowa)

Dziękujemy Masterowi Philippowi za przyjazd i chęć podzielenia się swoją wiedzą. Doceniamy wysiłek i wsparcie dla
White Eagle Chapter Poland oraz trud dalekiej podróży by wspólne z nami trenować a także przekazać cenne opinie i rady...

Dziękuję wszystkim arnisadorom oraz gościom za udział w tym szkoleniu... Dwa dni spędzone w miłej, przyjacielskiej atmosferze dały możliwość by razem potrenować, wymienić się doświadczeniem (i siniakami)... a także zebrać żniwo w postaci poszerzonej wiedzy.

To był naprawdę dobry czas!

Do zobaczenia na kolejnych szkoleniach w kraju i za granicą...

Piotr Adam Duchnik

2014-02-24

 

Zapraszamy do udziału w seminarium szkoleniowym Balintawak Eskrima, które poprowadzi Master Philipp "Mono" Wolf (Niemcy).

Weekendowe zgrupowanie obejmować będzie szkolenie z zakresu filipińskih sztuk walki - systemu Balintawak, który jest jednym z najskuteczniejszych systemów FMA na świecie.

Planowany godzinowy rozkład zajęć/ Schedule:
sobota/ Saturday
- rejestracja/ registration
godz. 09.00 - 9.30

- pierwsza sesja treningowa/ first training session
godz. 09.30 - 12.30

- przerwa obiadowa / lunch
godz. 12:30 - 13:45

- zdjęcia grupowe i indywidualne / Group photos
godz. 13.45 - 14.15

- druga sesja treningowa / second training session
godz. 14:00 - 16:30

- trzecia sesja treningowa / third training session
(dla instruktorów z licencją FADMP oraz osób ze stopniami od Short Node Stick)
(for instructors of FADMP and students from Short Node Stick Level)
godz. 16:45

niedziela/ Sunday
- sesja treningowa
godz. 9:30 - 13.00

- zakończenie z rozdaniem certyfikatów/ ending
godz. 13.00 - 14.00

Istnieje możliwość spania na sali treningowej (konieczny wcześniejszy kontakt)
There is possible to sleep in the gym for free (contact with organiser necessary)

 

UWAGA !
Uczestnik bierze na siebie wszelkie ryzyko urazów fizycznych i psychicznych, inwalidztwa oraz innych szkód, które mogą wyniknąć z lub w związku z uczestnictwem w szkoleniu.

Uczestniczysz na własne ryzyko!

W trakcie szkolenia będą wykonywane zdjęcia i nagrania, które mogą zostać opublikowane. Uczestnik wyraża zgodę na ich publikację, nawet wówczas gdy zostanie wykorzystany jego wizerunek.

2014-01-26

Ewangelia (Łk  2, 1-14)

"W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta. Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. W tej samej okolicy przebywali w polu pasterze i trzymali straż nocną nad swoim stadem. Naraz stanął przy nich anioł Pański i chwała Pańska zewsząd ich oświeciła, tak że bardzo się przestraszyli. Lecz anioł rzekł do nich: «Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu; dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz Pan. A to będzie znakiem dla was: Znajdziecie Niemowlę, owinięte w pieluszki i leżące w żłobie». I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: «Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania»".

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim aby przy świątecznym stole nie zabrakło światła i ciepła rodzinnej atmosfery, niech radością wypełnią się Wasze domy, a Nowy Rok 2014 dodał blasku Waszym dniom.

                                                                                   W imieniu Stowarzyszenia FADMP oraz własnym
                                                                                  Piotr Adam Duchnik

2013-12-17

 

Więc kolejny "Training Camp" już za nami...

 21 - 24 listopad br. był okresem bardzo intensywnych zajęć, stojących na wysokim poziomie pod względem metodycznym... Instruktorzy oraz asystenci działający pod szyldem FADMP oraz współpracujący z naszym Stowarzyszeniem zapewne będą mieli wiele spraw do przemyślenia w zakresie noża ... oraz do treningu w swoich macierzystych klubach.
Część zgrupowania była także wstępem do tematu dot. użycia pałki teleskopowej... a czy z tego skorzystamy zależy od Nas samych ... podstawowe zagadnienie cieszyły dużym zainteresowaniem:)
Dziękuję wszystkim instruktorom oraz ich asystentom a także "black belts" za udział w szkoleniu, za pomoc w realizacji tego zamierzenia a także prywatny czas poświęcony naszym gościom...

 

Maraming salamat po
Piotr Adam Duchnik

2013-12-08

« poprzednia     1 212 13 14 15 [ 16 ] 17 18 19 20 21     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz