Aktualności

Informuję, iż od września br., system Balintawak można trenować także w Kozienicach.

Jest to wynik współpracy Stowarzyszenia „Filipino Arnis de Mano Poland” z liderem tej grupy - Radkiem Oko. Tym samym kozienicka grupa weszła w strukturę "White Eagle Chapter Poland" oraz "World Nickelstick Eskrima Club", której szefem jest GM Nick Elizar.

Dodam, że oprócz fma zajęcia w tej grupie obejmują samoobronę i walkę w parterze.

Radkowi oraz uczestnikom zajęć życzymy udanych treningów i wytrwałości w studiowaniu fma.

2014-09-04

Treningi obywają się w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Długosza przy ul. Traugutta 12 w Wieluniu.

Zajęcia prowadzi:

Maciej Głowacz

Instructor Muay Thai, MMA
Balintawak Basic Instructor (Bahi Stick Level I)

e-mail: info@klubwalkimaco.pl
mobile +48 792 270 470

 

Serdecznie zapraszamy osoby z Wielunia i najbliższych okolic.

2014-09-01

Białka Tatrzańska, urocza miejscowość wypoczynkowa w Tatrach, trzeci rok z rzędu była miejscem gdzie zjechali się arnisadorzy z różnych rejonów naszego kraju by ponownie spotkać się wspólnie i podszlifować swe umiejętności, a także zaszczepić „filipińskiego wirusa” początkującym adeptom fma. Cieszymy się, że także mogliśmy poznać i trenować z zagranicznymi eskrimadors (reprezentanci Walii i Anglii) oraz osobami z Polski, niezrzeszonymi w FAdMP. Mamy nadzieję, że znajomości te będą dalej podtrzymywane..

Tegorocznym honorowym gościem był Master Norman C. Elizar z Filipin, syn jednego z najwybitniejszych mistrzów Balintawak – GM Nicka Elizara (założyciela World Nickelstick Eskrima Club). Jego przesłanie było jasne – technika, technika i jeszcze raz technika, która doprowadzi nas do płynności, szybkości oraz odpowiedniej mocy w wykonywaniu technik. Wszczepił w nas niesamowity entuzjazm, przy jednoczesnym uświadomieniu, jak wiele pracy jeszcze przed nami. Krótko mówiąc, pokazał jak wygląda Balintawak na najwyższym poziomie i dał porządnego kopniaka na rozpęd... co by nie spoczywać na laurach ;)

Pod koniec zgrupowania odbyły się egzaminy. Po sprawdzianie technicznym, każdy uczestnik musiał osobiście wykazać się swymi umiejętnościami w starciu z Masterem Normanem Elizarem. Po zaliczeniu obu części egzaminu na wyższe stopnie zostali awansowani:

na stopień"Bahi Stick Level I"
-
Anna Puczyńska (Częstochowa)
-
Michał Kaczmarek (Wrocław)
-
Maciej Głowacz (Wieluń)

- Marcin Szcześniak (Konstantynów Łódzki),

na stopień
"Short Node Stick Level":
-
Wacław Kraj (Kraków)
-
Kacper Duchnik (Częstochowa)
-
Jacek Baranek (Kraków),

a na stopień
"Labsika Stick Level":
-
Agnieszka Matusiak (Wrocław)
-
Marta Podsiadlik (Częstochowa)

- Włodzimierz Koniarski (Częstochowa)
-
Artur Badora (Wieluń)
-
Adam Głowacz (Wieluń)
-
Piotr Kuban (Wrocław)
-
John Fuery (Cardiff - Wales)
-
Chris Williams (Cardiff - Wales)
-
Phil Williams (Cardiff - Wales).

Ponadto stopień
"Basic Instructor"otrzymał:
-
Michał Kaczmarek (Wrocław),

a stopień
"Apprentice Instructor" uzyskała:
-
Anna Puczyńska (Częstochowa).

Poinformować także należy, iż podczas obozu (dn. 27.07) odbył się także egzamin na stopnie uczniowskie modern arnis, w wyniku którego promocje na stopnie „biały – zółty pas” otrzymali studenci z Wrocławia i Walii.

 

W imieniu wszystkich chciałbym podziękować Masterowi Normanowi za chęć przylotu do naszego kraju, za dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, za otwartość oraz mile spędzony czas.

Ponadto szczególne podziękowania chcę skierować do wszystkich instruktorów oraz ich uczniów a także starszych stażem arnisadorów, którzy włożyli wiele trudu by kolejny obóz szkoleniowy mógł zaistnieć - to przecież Wasz udział tworzy całą magię naszych letnich zgrupowań. To właśnie te letnie obozy są efektem naszej całorocznej, ciężkiej pracy na sali gimnastycznej oraz naszych dobrych relacji międzyludzkich poza nią.

Na koniec podziękowania należą się członkom naszym rodzinom, którzy towarzyszyli nam podczas tygodniowego pobytu w Białce Tatrzańskiej. Kiedy My trenowaliśmy oddając się w pełni naszej pasji, Wy dzielnie opiekowaliście się naszymi pociechami przejmując całkowicie wychowawczy trud.

Dziękuję i do zobaczenia na salach treningowych podczas nowego sezonu szkoleniowego 2014/2015, który warto dobrze przepracować by móc podczas następnego letniego obozu skonfrontować swoje umiejętności oraz czerpać nowości od zaproszonych mistrzów.

Piotr Adam Duchnik

 

Zapraszamy do współpracy wszystkich niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

 

ps. zdjęcia z obozu letniego dostępne są w galerii ;)

2014-08-13

Zapraszamy do udziału już w XII Międzynarodowym Letnim Obozie Szkoleniowym Filipino Martial Arts, tym razem treningi będzie prowadził Master Norman ELIZAR (Cebu, Filipiny), syn legendarnego GM Nicka Elizara.

Tygodniowe zgrupowanie obejmować będzie w szerokim zakresie szkolenie w systemie Balintawak, który jest jednym z najbardziej skutecznych i rozpowszechnionych systemów FMA na świecie.

Obóz odbędzie się w dniach 26 lipiec - 2 sierpień 2014 w Białce Tatrzańskiej.

UWAGA !
Uczestnik bierze na siebie wszelkie ryzyko urazów fizycznych i psychicznych, inwalidztwa oraz innych szkód, które mogą wyniknąć z lub w związku z uczestnictwem w szkoleniu.

Uczestniczysz na własne ryzyko!

 


Celem uzyskania więcej informacji proszę o kontakt:
tel.: 609 320 501, e-mail: modernarnis@op.pl
lub z naszymi instruktorami prowadzącymi zajęcia w Polsce.

2014-07-01

Dnia 13 czerwca 2014r. w Częstochowie odbyły się ogólnopolskie egzaminy na stopnie uczniowskie Modern Arnis. Tym razem wszyscy zdający, po trzygodzinnym sprawdzianie, uzyskali awans na wyższe stopnie (żółty - zielony pas).
Serdecznie gratulujemy !

Następna tura egzaminów odbędzie się w trakcie letniego obozu szkoleniowego FMA w Białce Tatrzańskiej...

2014-06-11

W bieżącym roku, Ambasada Republiki Filipin w Polsce, w uznaniu naszego dorobku postanowiła zaprosić Nas do udziału w otwarciu wystawy „Filipiny – jak powstał Naród” oraz seminarium pn. „Stosunki polsko – filipińskie. Teraźniejszość i perspektywy”.

Dnia 7 maja 2014r., w budynku Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej uroczystego otwarcia wystawy dokonali: Marszałek Sejmu Pan Jerzy Wenderlich; Przewodniczący Polsko – Filipińskiej Grupy Parlamentarnej Pan Poseł Adam Szejnfeld i JE Ambasador Republiki Filipin w Polsce Pani Patricia Ann Paez. Po obejrzeniu wystawy obrazującej historię Filipin rozpoczęło się seminarium i wystąpienia zaproszonych Gości a także projekcja filmów „It's more fun in the Philippines” i „I like Poland”. Dyskusja obejmowała różne obszary współpracy między krajami, w tym m.in. strategii, rozwoju i finansów; współpracy w zakresie obrony i bezpieczeństwa; wymiany handlowej; wzmocnienia dwustronnego ruchu turystycznego pomiędzy Filipinami a Polską; wymiany i współpracy kulturowej. W tym miejscu zaznaczyć należy, że filipińskie sztuki walki są dziedzictwem narodowym Republiki Filipin, stanowiącym nierozerwalną część historii i kultury. Nasz udział w tak ważnym wydarzeniu podkreślił także naszą tożsamość i ważne miejsce w filipino martial arts – w Polsce i na świecie. Wspomnieć należy, że nie jest to pierwsze wydarzenie, w którym czynnie bierzemy udział. Od lat FAdMP współpracuje z Ambasadą Republiki Filipin uczestnicząc w różnego rodzaju wydarzeniach związanych z historią, kulturą i społecznością filipińską. W ostatnim okresie członkowie Stowarzyszenia przekazali środki finansowe dla naszych przyjaciół z Cebu (Filipiny) pokrzywdzonych przez huragan Yolanda a wcześniej zorganizowaliśmy oraz przeprowadziliśmy pokaz filipińskich sztuk walki w siedzibie Ambasady w Warszawie, w ramach uroczystości związanych z rocznicą odzyskania niepodległości przez naród filipiński. Reasumując można stwierdzić jednoznacznie, że stosunki między naszymi krajami są coraz lepsze. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją potraw kuchni filipińskiej w Restauracji Sejmowej „Hawełka”.

Delegacja FAdMP wraz z JE Ambasador Republiki Filipin w Polsce, Panią Patricią Ann Paez.

2014-05-16

« poprzednia     1 212 13 14 [ 15 ] 16 17 18 19 20 21     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz