Aktualności

W dniu 5 grudnia 2015r., w Radomiu, odbyło się kolejne seminarium szkoleniowe filipińskich sztuk walki, które poprowadzi Piotr Adam Duchnik - Chief Instructor FMA Poland.

Cel szkolenia był prosty - praktyczne zastosowanie FMA w walce ulicznej. Tym razem obejmowało ono tematykę panantukan - filipino "dirty" boxing i użycia pałki teleskopowej.

Panantukan oparty był w głównej mierze na technikach walki nożem i kijem, stąd prezentowane techniki miały na celu nauczyć szybkich oraz płynnych ataków na strefy witalne jak np. krtań, oczy, krocze. Główny nacisk położono na techniki "gunting", które otwierają drogę do ww. stref a skierowane są na kończyny przeciwnika (nerwy, mięśnie, ścięgna oraz kości) w celu ich sparaliżowania, co pozwala z kolei atakować pożądany cel główny. Mimo, iż ćwiczenia z partnerem obfitowały w sporą ilość siniaków i grymasów na twarzach to wykonywane były z dużym zaanagażowaniem przez uczestników... Natomiast trening dot. użycia pałki teleskopowej opierał się na materiale z poprzedniego szkolenia i  został uzupełniony o nowe rozwiązania, zwłaszcza różnego rodzaju dźwignie.

W czasie seminarium przeprowadzono również kilka ćwiczeń odnośnie walki w ciasnych pomieszczeniach, walki w tłumie etc. Niezapomniany pozostanie "masaż limfatyczny" ;) Ten blok treningowy poprowadził gospodarz szkolenia - Radek Oko (Szef Krav Maga Kozienice).

Na zakończenie sobotniego spotkania, kiedy każdy już niejednokrotnie doświadczył i posmakował technik FMA przyszedł czas na przyjemności... Wśród uczestników rozlosowano kilka nagród. Szczęśliwym posiadaczem unikatowego, jedynego i namalowanego ręcznie t-shirta został wojownik z sekcji KM Kozienice. Bon rabatowy uprawniający do tańszego udziału w letnim obozie treningowym wylosował Alek z sekcji FMA Wrocław. Z kolei "bezpłatne wejściówki" na kolejne seminarium szkoleniowe, które odbędzie się w Wieluniu, wygrali arnisadorzy z Krakowa i Radomia. Natomiast dodatkowa nagroda, ufundowana przez Radka, trafiła do Częstochowy... czego dotyczy, wiedzą uczestnicy naszego wspólnego szkolenia ;)

Do zobaczenia na treningach i kolejnych seminariach FMA...

2015-11-18

W dniach 24-25 października w Dortmundzie (Niemcy) odbędzie się seminarium szkoleniowe Modern Arnis, które poprowadzi m.in. wieloletni uczeń GM Remy'ego Presasa -  GM Datu Tim Hartman (USA).

Zainteresowanych wyjazdem na szkolenie proszę o kontakt: e-mail: modernarnis@op.pl, tel. 609 320 501.

2015-10-08

Dnia 1 października (czwartek) o godz. 20:00 wznawiamy treningi  we Wrocławiu...

Regularne zajęcia odbywać się będą we wtorki i czwartki (godz. 20:00 - 21:30)

w Gimnazjum Nr 19 przy ul. Dembowskiego 39.

 

Serdecznie zapraszamy...

2015-09-28

Informujemy, iż Filipino Martial Arts można trenować także w Konstantynowie Łódzkim.

Treningi odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18:15 w Szkole Podstawowej Nr 4 przy ul. Lutomierskiej 4.

Zajęcia prowadzi instruktor Marcin Szcześniak  

e-mail: szczesniak1979@wp.pl
mobile +48 695 363 531

2015-09-24

Nowy sezon szkoleniowy FILIPINO MARTIAL ARTS rozpoczniemy we wrześniu. W miesiącach wrzesień - październik będzie trwał nabór do nowych grup początkujących, przewidziane także nowe lokalizacje.

Szczegółowy plan zajęć, w poszczególnych klubach, będzie podawany na bieżąco wraz z rozpoczęciem treningów. Wszystkie osoby zainteresowane poznawaniem i nauką fma prosimy o kontakt mailowy: modernarnis@op.pl lub z instruktorami prowadzącymi zajęciach w poszczególnych miastach.

Do zobaczenia na treningu.

2015-08-27

« poprzednia     1 29 10 11 12 13 [ 14 ] 15 16 17 18 1923 24     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz