Aktualności

Dnia 14 grudnia 2014 zebraliśmy się wspólnie by wesprzeć jednego z naszych mistrzów - Grand Mastera Roberto Presasa, ostatniego żyjącego ze słynnych braci Presas (Remy, Ernesto & Roberto), który przebywał w szpitalu w Hinigaran City (Negros Occidental) na Filipinach. GM Roberto potrzebował pomocy do dalszego leczenia i dlatego postanowiliśmy wesprzeć tego wielkiego człowieka i mistrza.

Była to również okazja do wspólnego treningu i integracji...

Dziękuję arnisadorom z Wrocławia, Krakowa, Konstantynowa Łódzkiego, Radomia, Blachownii i oczywiście Częstochowy za udział w niedzielnym seminarium.

Dziękuję także tym, którzy z różnych powodów nie mogli dojechać a mimo to wsparli nasze wspólne działanie...

 

Maraming salamat po

Piotr Adam Duchnik

(Chief Instructor Modern Arnis Poland)

2014-12-08

W dniach 22 – 23 listopada 2014r. w Neustadt in Holstein (Niemcy) odbyło się seminarium szkoleniowe Balintawak, w którym udział wzięło ok. 40 osób przybyłych  ze Szwajcarii, Portugalii, Rumunii, Walii, Polski i oczywiście gospodarzy – Niemiec. Poziom uczestników był bardzo zróżnicowany, od zupełnie początkujących do już doświadczonych instruktorów Balintawak.

Zajęcia prowadził głównie Master Philipp Wolf, któremu (z uwagi na różny stopień zaawansowania uczestników) pomagali Chief Instructors: Guro André Bade i Guro Bastian Kinne. W sumie zajęcia objęły ponad 15 godzin nauczania i doskonalenia  technik Balintawak-Nickelstick. Była to doskonała okazja do wymiany spostrzeżeń, pomysłów i wiedzy w zakresie Balinatwak a także do sprawdzenia się w starciu z zagranicznymi eskrimadors.

Wyjazd utwierdził mnie w słuszności naszego wyboru kierunku oraz sposobie i tempie rozwoju w Balintawak, który w porównaniu z innymi krajami Europy Zachodniej jest dość wysoki i szybki.

Jesteśmy dumni patrząc jak rozwija się sztuka walki balintawak a rodzina Nickelstick jest coraz silniejsza w Europie!

Na następny rok zaplanowane są już następne seminaria i szkolenia.

W Polsce odbędzie się m.in. kolejny Balintawak Eskrima Summer Camp (lipiec 2015) oraz seminarium szkoleniowe (październik), które będą prowadzone przez zagranicznych gości.

Zapraszamy wszystkie oddziały Nickelstick oraz Balintawak a także sympatyków innych Filipino Martial Arts jak i również wojowników z innych sztuk walki do udziału w naszych wydarzeniach.

 

2014-11-25

1 listopada br. w Reykjavíku (Islandia) odbędzie się seminarium szkoleniowe Modern Arnis, które poprowadzi wieloletni uczeń GM Remy'ego Presasa -  GM Datu Tim Hartman (USA).

Zainteresowanych wyjazdem na szkolenie proszę o kontakt: e-mail, modernarnis@op.pl, 609 320 501.

2014-10-18

Zapraszamy do udziału w wyjazdowym seminarium szkoleniowym Balintawak Eskrima, które poprowadzi Master Philipp "Mono" Wolf (Niemcy).

Weekendowe zgrupowanie w dniach 22-23 listopada 2014r. obejmować będzie szkolenie z zakresu filipińskih sztuk walki - systemu Balintawak, który jest jednym z najskuteczniejszych systemów FMA na świecie.

Zainteresowanych wyjazdem na szkolenie do Neustadt (Niemcy) proszę o kontakt: e-mail, modernarnis@op.pl, 609 320 501.

2014-10-17

Dnia 4 października 2014r. w Częstochowie odbyło sie kolejne seminarium szkoleniowe dla instruktorów zrzeszonych w Filipino Arnis de Mano Poland. Zajęcia obejmowały wymagania programowe w odniesieniu do stopni uczniowskich, w tym tematykę kija, noża oraz panantukan. Mimo "okrojonego" składu szkoleniowego, w zajęciach uczestniczyli instruktorzy z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Wieliczki, Blachownii, Konstantynowa Łódzkiego, Wielunia i oczywiście Częstochowy.


 

2014-10-05

« poprzednia     1 212 13 [ 14 ] 15 16 17 18 19 20 21     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz