Aktualności

2015-04-01

W marcu 2015r. nasz Chief Instructor – Piotr Adam Duchnik przebywał na wyspach brytyjskich gdzie wraz z Chief Instructorem FMA Wales - Guro Krzysztofem Hermanem przeprowadził trzy seminaria szkoleniowe: modern arnis, balintawak oraz samoobrony (użycia sarong /chusty/). W zajęciach udział wzięli m.in. mistrzowie karate, brytyjscy instruktorzy FMA i krav magi oraz ich uczniowie.

 

Ponadto, w dniach 12 i 13 marca przeprowadzono egzaminy na stopnie uczniowskie modern arnis w organizacjach, propagujących na co dzień inne systemy walki – karate i krav maga.

"Filipino Arnis de Mano Poland" podjęło współpracę z ww. organizacjami, mającą na celu propagowanie FMA na wyspach brytyjskich, ze szczególnym uwzględnieniem systemów modern arnis i balintawak.

2015-03-27

Kolejne szkolenie pn. "ALL ABOUT BLADE " już za nami...
W dniach 19 - 22 luty br. odbyło się kolejne zgrupowanie dotyczące tematyki związanej z obroną przed atakiem niebezpiecznym narzędziem - w tym przypadku przed atakiem nożem.
Do Częstochowy zjechali się Instruktorzy oraz ich asystenci z Krakowa, Wielunia, Wrocławia, Radomia, Kozienic, Konstantynowa Łódzkiego, Blachowni oraz Cardiff (Walia) - działający pod szyldem Stowarzyszenia FADMP.

Były to bardzo intensywne  zajęcia, stojące na wysokim poziomie pod względem metodycznym... Zaproszony gość odpowiadał na liczne zapytania uczestników oraz wyjaśniał najdrobniejsze szczególy dot. tematyki noża. Część zgrupowania była także poświęcona karambitowi, specyficznemu rodzaju noża. Zapewne będziemy mieli wiele spraw do przemyślenia w zakresie noża ... oraz do treningu w swoich macierzystych klubach.

Dziękuję przybyłym instruktorom oraz ich asystentom za udział w szkoleniu; Ani, Krzysiowi, Michałowi i Hubertowi za pomoc w realizacji tego zamierzenia a także prywatny czas poświęcony naszym gościom...

 

Maraming salamat po

Piotr Adam Duchnik

2015-03-01

W dniu 17 stycznia 2015r. odbyło się kolejne seminarium szkoleniowe pn. "Filipino Martial Arts - Warsztaty Szkoleniowe", które poprowadził Guro Piotr Adam Duchnik. Szkolenie obejmowało tematykę systemu Balintawak a także użycia pałki teleskopowej.

Sobotnie szkolenie prowadzone było bardzo intensywnie; zajęcia zaczęliśmy rano a skończyliśmy późnym popołudniem :) Jak to zwykle bywa podczas treningów z Adamem - technika "ostatnia nie zawsze jest ostatnią" ;) :P

Rozpoczęliśmy przypomnieniem zagadnień dot. pałki teleskopowej, które następnie rozwinięto o mniej lub bardziej zaawansowane technicznie zastosowanie.

W dalszej części seminarium skupiliśmy się już głównie na filipino martial arts... Najpierw powtórzyliśmy podstawy, na których oparty jest system Balintawak. Było to ważne głównie dla „nowych” osób, które zwykle specjalizują się w innych sztukach walki... W miarę upływu czasu trening stawał się coraz ciekawszy, dostarczający coraz więcej emocji i chęci pozytywnej rywalizacji... która później obfitowała w siniaki na różnych częściach ciała a także odciski na dłoniach:P. Podczas ostatniej sesji, przeznaczonej dla instruktorów skupiliśmy się przede wszystkim na groupingach - w ogólnym tego słowa znaczeniu...

Podczas seminarium na stopień "Labsika Stick Level" zostali awansowani arnisadors kozienieckiej grupy: Radek Oko, Mariann Sieczkowska i Sebastian Pierzchała. Ponadto stopień "Basic Instructor" otrzymał Radek Oko.

Ukłony dla gospodarza, Radka, za zorganizowanie seminarium oraz wszystkich jego uczestników za otwartość i chęć wspólnego treningu... Czas spędzony w miłej, przyjacielskiej atmosferze dał możliwość by poćwiczyć razem, wymienić się doświadczeniem (i siniakami)... a także zebrać żniwo w postaci poszerzonej wiedzy. Wielkie podziękowania dla częstochowian (Gosi, Ani, Mariana, Rafała) i krakowian (Jacka i Wacława) za pomoc w przeprowadzeniu szkolenia oraz chęć dzielenia się swym doświadczeniem z innymi - początkującymi adeptami Balintawak - Nickelstick.

Do zobaczenia na kolejnych szkoleniach... najbliższe już w lutym pn. "ALL ABOUT BLADE".

2015-01-20

« poprzednia     1 28 9 10 11 12 [ 13 ] 14 15 16 17 1820 21     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz