Aktualności

17 grudnia 2016r. w Częstochowie odbyło się "Świąteczne seminarium FMA", na które (mimo wielu domowych obowiązków w tym okresie) dojechali eskrimadorzy z Kozienic, Blachownii i Częstochowy. Powtórzyliśmy wybrane zagadnienia Balintawak - jednego z najskuteczniejszych systemów FMA. Cel był jasny - szlifowanie techniki i skuteczności, a przesłanie krótkie "You are the weapon"...

Chciałbym podziękować arnisadorom za udział w szkoleniu oraz udzieloną pomoc dla HQ Nickelstick :)


2016-12-17

Dnia 26 listopada br. w Sieradzu odbyło się kolejne zgrupowanie instruktorow oraz asystentów współpracujących z Filipino Arnis de Mano Poland. Tym razem w szkoleniu udział wzięli reprezentanci klubów z Warszawy, Radomia, Wrocławia, Krakowa, Częstochowy, Turka, Chojnic i Sieradza. Podczas zajęć trenowaliśmy wybrane zagadnienia szkolenia programowego, tym razem był to zakres Balintawak i Blade - Karambit.

Chciałbym podziękować częstochowskim arnisadorom za wspólną podróż i pomoc w prowadzeniu zajęć. Ponadto podziękowania chcę skierować do wszystkich instruktorów za udział w szkoleniu, oraz chęć dzielenia się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z "nowymi" trenerami, którzy zdecydowali się współpracowac z Filipino Arnis de Mano Poland i propagować FMA w swoich klubach.

                                                                                                      Pugay !

 

ps. zdjęcia ze zgrupowania dostępne są w galerii :)

2016-11-11

15 lat temu, zmarł GM Remy A. Presas - twórca systemu "Modern Arnis", ikona filipino martial arts i jeden z największych mistrzów sztuk walki na świecie.
Pozostawił wielu studentów, którzy nadal uczą i szerzą jego ukochane "Modern Arnis".

Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci...

2016-08-28

23.-25.09.2016 Dortmund, Germany

2016-08-27

Tegoroczny obóz szkoleniowy odbył się w Białce Tatrzańskiej, wypoczynkowej miejscowości położonej niedaleko Zakopanego. Oprócz arnisadorów z naszego kraju w zgrupowaniu udział wzięli eskrimadors z Walii, Anglii, Słowacji i Grecji.

W tym roku trenowaliśmy pod okiem Mistrza Richarda Cotterilla i Mistrza Michaela Kossivakisa, którym asystowali Guro Piotr Adam Duchnik (FMA Poland), Guro Martin Medvec (Balintawak Slovakia) i Guro Krzysztof Herman (FMA Wales). Głównym celem szkolenia było podniesienie naszych umiejętności z zakresu systemu Balintawak oraz tematyki ostrza ("All about blade"). Przesłanie było jasne – skuteczność przede wszystkim. W pamięci pozostaną stwierdzenia: "There is only one disarming technique... smash'em in the head!", "You are the weapon" czy "Feeler, Killer"... Wielu z nas uświadomiło sobie jak skutecznym narzędziem jest balintawak, który wielu "innym" osobom kojarzy się jedynie z kijem. Uczestnicy zgrupowania zapewne do przemyślenia mają sporo spraw związanych z fma. Czasem nie trzeba zbyt wiele by dostrzec tak dużo... Dodatkowo, w ciągu tygodnia, odbywały się zajęcia z zakresu szeroko rozumianej samoobrony. Tym razem głównie skupiliśmy się na przemocy wobec kobiet oraz zagrożeń i zachowań w zamkniętych pomieszczeniach. Nie będziemy zdradzać jednak szczegółów ;)

Podczas obozu przeprowadzono także egzaminy na stopnie Modern Arnis. Po zaliczeniu trzech części sprawdzianu na wyższe stopnie zostali awansowani:

na stopień "green belt"
-
Phil Williams (FMA Wales)
-
Chris Williams (FMA Wales)
a na stopień
"yellow belt":
-
Marta Podsiadlik (Częstochowa)
-
Oliver Bullock (FMA
Wales).

Serdecznie gratulujemy !!!

W imieniu wszystkich chciałbym podziękować naszym gościom za chęć przylotu do naszego kraju, za dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, za otwartość oraz mile spędzony czas. Ponadto szczególne podziękowania chcę skierować do wszystkich instruktorów oraz ich uczniów a także starszych stażem arnisadorów, którzy włożyli wiele trudu by kolejny obóz szkoleniowy mógł zaistnieć. To właśnie te letnie obozy są efektem naszej całorocznej, ciężkiej pracy na sali gimnastycznej oraz naszych dobrych relacji międzyludzkich poza nią.

 

                                                                                                      Piotr Adam Duchnik

 

Zapraszamy do współpracy instruktorów i mistrzów innych sztuk walki a także wszystkich jeszcze niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

2016-07-12

« poprzednia     1 27 8 9 10 11 [ 12 ] 13 14 15 16 1723 24     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz