Aktualności

15 lat temu, zmarł GM Remy A. Presas - twórca systemu "Modern Arnis", ikona filipino martial arts i jeden z największych mistrzów sztuk walki na świecie.
Pozostawił wielu studentów, którzy nadal uczą i szerzą jego ukochane "Modern Arnis".

Pozostaniesz na zawsze w naszej pamięci...

2016-08-28

23.-25.09.2016 Dortmund, Germany

2016-08-27

Tegoroczny obóz szkoleniowy odbył się w Białce Tatrzańskiej, wypoczynkowej miejscowości położonej niedaleko Zakopanego. Oprócz arnisadorów z naszego kraju w zgrupowaniu udział wzięli eskrimadors z Walii, Anglii, Słowacji i Grecji.

W tym roku trenowaliśmy pod okiem Mistrza Richarda Cotterilla i Mistrza Michaela Kossivakisa, którym asystowali Guro Piotr Adam Duchnik (FMA Poland), Guro Martin Medvec (Balintawak Slovakia) i Guro Krzysztof Herman (FMA Wales). Głównym celem szkolenia było podniesienie naszych umiejętności z zakresu systemu Balintawak oraz tematyki ostrza ("All about blade"). Przesłanie było jasne – skuteczność przede wszystkim. W pamięci pozostaną stwierdzenia: "There is only one disarming technique... smash'em in the head!", "You are the weapon" czy "Feeler, Killer"... Wielu z nas uświadomiło sobie jak skutecznym narzędziem jest balintawak, który wielu "innym" osobom kojarzy się jedynie z kijem. Uczestnicy zgrupowania zapewne do przemyślenia mają sporo spraw związanych z fma. Czasem nie trzeba zbyt wiele by dostrzec tak dużo... Dodatkowo, w ciągu tygodnia, odbywały się zajęcia z zakresu szeroko rozumianej samoobrony. Tym razem głównie skupiliśmy się na przemocy wobec kobiet oraz zagrożeń i zachowań w zamkniętych pomieszczeniach. Nie będziemy zdradzać jednak szczegółów ;)

Podczas obozu przeprowadzono także egzaminy na stopnie Modern Arnis. Po zaliczeniu trzech części sprawdzianu na wyższe stopnie zostali awansowani:

na stopień "green belt"
-
Phil Williams (FMA Wales)
-
Chris Williams (FMA Wales)
a na stopień
"yellow belt":
-
Marta Podsiadlik (Częstochowa)
-
Oliver Bullock (FMA
Wales).

Serdecznie gratulujemy !!!

W imieniu wszystkich chciałbym podziękować naszym gościom za chęć przylotu do naszego kraju, za dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, za otwartość oraz mile spędzony czas. Ponadto szczególne podziękowania chcę skierować do wszystkich instruktorów oraz ich uczniów a także starszych stażem arnisadorów, którzy włożyli wiele trudu by kolejny obóz szkoleniowy mógł zaistnieć. To właśnie te letnie obozy są efektem naszej całorocznej, ciężkiej pracy na sali gimnastycznej oraz naszych dobrych relacji międzyludzkich poza nią.

 

                                                                                                      Piotr Adam Duchnik

 

Zapraszamy do współpracy instruktorów i mistrzów innych sztuk walki a także wszystkich jeszcze niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

2016-07-12

Dnia 25 czerwca 2016r. w Częstochowie odbyły się kolejne egzaminy na stopnie uczniowskie Modern Arnis. Sprawdzian był podsumowaniem nabytych umiejętności z zakresu panantukan, blade i stick...

Tym razem na wyższe stopnie zostali awansowani:

na stopień "white belt":
Łukasz Sikora
(Częstochowa), Mariusz Kawecki (Częstochowa), Anna Oktaba (Wrocław), Wiesław Antas (Częstochowa), Leszek Parulewicz (Wrocław), Rafał Rostropowicz (Wrocław), Wojciech Marciniak (Wrocław), Paweł Kościołek (Częstochowa);

 
na stopień "yellow belt":
-
Aleksander Badura (Wrocław)

a na stopień "blue belt":

Rafał Matusz (Blachownia) Tadeusz Stępniak (Częstochowa)
 

 

                                                               Serdecznie gratulujemy !!!

2016-06-26

2016-03-25

« poprzednia     1 26 7 8 9 10 [ 11 ] 12 13 14 15 1621 22     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz