Aktualności

Zapraszamy do udziału w wyjazdowym seminarium szkoleniowym Balintawak Eskrima, które poprowadzi Master Philipp "Mono" Wolf (Niemcy).

Weekendowe zgrupowanie w dniach 22-23 listopada 2014r. obejmować będzie szkolenie z zakresu filipińskih sztuk walki - systemu Balintawak, który jest jednym z najskuteczniejszych systemów FMA na świecie.

Zainteresowanych wyjazdem na szkolenie do Neustadt (Niemcy) proszę o kontakt: e-mail, modernarnis@op.pl, 609 320 501.

2014-10-17

Dnia 4 października 2014r. w Częstochowie odbyło sie kolejne seminarium szkoleniowe dla instruktorów zrzeszonych w Filipino Arnis de Mano Poland. Zajęcia obejmowały wymagania programowe w odniesieniu do stopni uczniowskich, w tym tematykę kija, noża oraz panantukan. Mimo "okrojonego" składu szkoleniowego, w zajęciach uczestniczyli instruktorzy z Warszawy, Wrocławia, Krakowa, Wieliczki, Blachownii, Konstantynowa Łódzkiego, Wielunia i oczywiście Częstochowy.


 

2014-10-05

Informuję, iż od września br., system Balintawak można trenować także w Kozienicach.

Jest to wynik współpracy Stowarzyszenia „Filipino Arnis de Mano Poland” z liderem tej grupy - Radkiem Oko. Tym samym kozienicka grupa weszła w strukturę "White Eagle Chapter Poland" oraz "World Nickelstick Eskrima Club", której szefem jest GM Nick Elizar.

Dodam, że oprócz fma zajęcia w tej grupie obejmują samoobronę i walkę w parterze.

Radkowi oraz uczestnikom zajęć życzymy udanych treningów i wytrwałości w studiowaniu fma.

2014-09-04

Treningi obywają się w Zespole Szkół Nr 2 im. Jana Długosza przy ul. Traugutta 12 w Wieluniu.

Zajęcia prowadzi:

Maciej Głowacz

Instructor Muay Thai, MMA
Balintawak Basic Instructor (Bahi Stick Level I)

e-mail: info@klubwalkimaco.pl
mobile +48 792 270 470

 

Serdecznie zapraszamy osoby z Wielunia i najbliższych okolic.

2014-09-01

Białka Tatrzańska, urocza miejscowość wypoczynkowa w Tatrach, trzeci rok z rzędu była miejscem gdzie zjechali się arnisadorzy z różnych rejonów naszego kraju by ponownie spotkać się wspólnie i podszlifować swe umiejętności, a także zaszczepić „filipińskiego wirusa” początkującym adeptom fma. Cieszymy się, że także mogliśmy poznać i trenować z zagranicznymi eskrimadors (reprezentanci Walii i Anglii) oraz osobami z Polski, niezrzeszonymi w FAdMP. Mamy nadzieję, że znajomości te będą dalej podtrzymywane..

Tegorocznym honorowym gościem był Master Norman C. Elizar z Filipin, syn jednego z najwybitniejszych mistrzów Balintawak – GM Nicka Elizara (założyciela World Nickelstick Eskrima Club). Jego przesłanie było jasne – technika, technika i jeszcze raz technika, która doprowadzi nas do płynności, szybkości oraz odpowiedniej mocy w wykonywaniu technik. Wszczepił w nas niesamowity entuzjazm, przy jednoczesnym uświadomieniu, jak wiele pracy jeszcze przed nami. Krótko mówiąc, pokazał jak wygląda Balintawak na najwyższym poziomie i dał porządnego kopniaka na rozpęd... co by nie spoczywać na laurach ;)

Pod koniec zgrupowania odbyły się egzaminy. Po sprawdzianie technicznym, każdy uczestnik musiał osobiście wykazać się swymi umiejętnościami w starciu z Masterem Normanem Elizarem. Po zaliczeniu obu części egzaminu na wyższe stopnie zostali awansowani:

na stopień"Bahi Stick Level I"
-
Anna Puczyńska (Częstochowa)
-
Michał Kaczmarek (Wrocław)
-
Maciej Głowacz (Wieluń)

- Marcin Szcześniak (Konstantynów Łódzki),

na stopień
"Short Node Stick Level":
-
Wacław Kraj (Kraków)
-
Kacper Duchnik (Częstochowa)
-
Jacek Baranek (Kraków),

a na stopień
"Labsika Stick Level":
-
Agnieszka Matusiak (Wrocław)
-
Marta Podsiadlik (Częstochowa)

- Włodzimierz Koniarski (Częstochowa)
-
Artur Badora (Wieluń)
-
Adam Głowacz (Wieluń)
-
Piotr Kuban (Wrocław)
-
John Fuery (Cardiff - Wales)
-
Chris Williams (Cardiff - Wales)
-
Phil Williams (Cardiff - Wales).

Ponadto stopień
"Basic Instructor"otrzymał:
-
Michał Kaczmarek (Wrocław),

a stopień
"Apprentice Instructor" uzyskała:
-
Anna Puczyńska (Częstochowa).

Poinformować także należy, iż podczas obozu (dn. 27.07) odbył się także egzamin na stopnie uczniowskie modern arnis, w wyniku którego promocje na stopnie „biały – zółty pas” otrzymali studenci z Wrocławia i Walii.

 

W imieniu wszystkich chciałbym podziękować Masterowi Normanowi za chęć przylotu do naszego kraju, za dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, za otwartość oraz mile spędzony czas.

Ponadto szczególne podziękowania chcę skierować do wszystkich instruktorów oraz ich uczniów a także starszych stażem arnisadorów, którzy włożyli wiele trudu by kolejny obóz szkoleniowy mógł zaistnieć - to przecież Wasz udział tworzy całą magię naszych letnich zgrupowań. To właśnie te letnie obozy są efektem naszej całorocznej, ciężkiej pracy na sali gimnastycznej oraz naszych dobrych relacji międzyludzkich poza nią.

Na koniec podziękowania należą się członkom naszym rodzinom, którzy towarzyszyli nam podczas tygodniowego pobytu w Białce Tatrzańskiej. Kiedy My trenowaliśmy oddając się w pełni naszej pasji, Wy dzielnie opiekowaliście się naszymi pociechami przejmując całkowicie wychowawczy trud.

Dziękuję i do zobaczenia na salach treningowych podczas nowego sezonu szkoleniowego 2014/2015, który warto dobrze przepracować by móc podczas następnego letniego obozu skonfrontować swoje umiejętności oraz czerpać nowości od zaproszonych mistrzów.

Piotr Adam Duchnik

 

Zapraszamy do współpracy wszystkich niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

 

ps. zdjęcia z obozu letniego dostępne są w galerii ;)

2014-08-13

« poprzednia     1 27 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 15 16     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz