Aktualności

Piętnasty - jubileuszowy letni obóz szkoleniowy odbył się po raz kolejny w Białce Tatrzańskiej, pięknej, wypoczynkowej miejscowości położonej niedaleko Zakopanego. Tym razem zaproszonymi gośćmi byli Mistrz Norman Elizar i Guro Michael Blasig. Oprócz arnisadorów z zagranicy (Walii i Niemiec) w zgrupowaniu udział wzięli członkowie klubów z Częstochowy, Krakowa, Poronina, Wrocławia, Konstantynowa Łódzkiego, Kozienic.

W tym roku trenowaliśmy głównie Balintawak i Panantukan. Podstawowym celem szkolenia w zakresie "stick fighting" było podniesienie naszych umiejętności w defensywie. Poruszanie się, dobrze postawiona obrona (blok) oraz szybki i skuteczny kontratak były celem treningów a także dobrą okazją do poznania szerszego zastosowania groupingów ....

Treningi Panantukan, który w głównej mierze oparty jest na technikach walki nożem oraz kijem, prowadzone były w sposób umożliwiający jego zastosowanie w walce ulicznej, przed typowymi formami ataku. Zajęcia obejmowały trening boksu, a także bardzo charakterystyczne techniki skierowane na kończyny przeciwnika (nerwy, mięśnie i ścięgna oraz kości) otwierające drogę do stref witalnych, co pozwala skuteczniej atakować pożądany cel główny. Zajęcia "empty hands" obejmowały także dumog (sprowadzenia i walkę w parterze).

Wielu z nas, głównie osoby z mniejszym stażem w sztukach walki, uświadomiło sobie jak skutecznym "narzędziem" jest FMA :)

Podczas obozu przeprowadzono także egzaminy na stopnie Modern Arnis i Balintawak, w wyniku których na wyższe stopnie zostali awansowani:

na stopień "labsika stick" (Balintawak)

- Dominik Gargol (Kraków)

- Paweł Pieróg (Kraków)

- Łukasz Sikora (Częstochowa)

- Łukasz Kułach (Częstochowa)

- Oliver Bullock (Walia)

na stopień "short stick" (Balintawak)

- Chris Williams (Walia)

na stopień "instructor" (Balintawak)

- Guro Anna Puczyńska (Częstochowa)

na stopień "green belt" Modern Arnis

- Marta Podsiadlik (Częstochowa)

- Oliver Bullock (FMA Wales).

na stopień "blue belt" Modern Arnis

- Chris Williams (FMA Wales)

                                                                        Serdecznie gratulujemy !!!

 

Chciałbym podziękować wszystkim instruktorom oraz uczniom a także "starszym" arnisadorom, którzy włożyli wiele trudu by 15 Jubileuszowy Obóz Szkoleniowy doszedł do skutku. Dziękuję za wsparcie i pomoc...

                                                                                                      Piotr Adam Duchnik

Zapraszamy do współpracy instruktorów i mistrzów innych sztuk walki a także wszystkich jeszcze niezdecydowanych a zainteresowanych wspólną nauką filipińskich sztuk walki... bez względu na swój wiek i posturę.

2017-07-08

Dnia 16 lipca br., w Częstochowie, odbędzie się kolejne seminarium FMA, które tym razem poprowadzi Mistrzyni Świata - Guro Jovelyn MINOZA (Lahuka Arnis)...

Zgłoszenia: tel. 609320501.

2017-06-26

Dnia 25 czerwca br. odbyło się pierwsze seminarium Balintawak z Zabrzu. Tym razem w szkoleniu udział wzięli reprezentanci klubów z Krakowa, Częstochowy, Poronina i Zabrza. Podczas zajęć trenowaliśmy wybrane zagadnienia szkolenia programowego, tym razem były to podstawy Balintawak, które są niezwykle ważne w prawidłowym zrozumieniu filipińskich sztuk walki i ich zastosowaniu.

Chciałbym podziękować częstochowskim arnisadorom za wspólną podróż i pomoc w prowadzeniu zajęć, oraz chęć dzielenia się swoim doświadczeniem i umiejętnościami z osobami, które zdecydowały się współpracowac z Filipino Arnis de Mano Poland i propagować FMA. Ponadto podziękowania chcę skierować do Pawła za organizację szkolenia i chłopaków z Krakowa za przyjazd oraz chęć porównania i sprawdzenia swoim umiejętności.

 

Do zobaczenia na kolejnych (lipcowych) szkoleniach: w Częstochowie i Bialce Tatrzańskiej.

2017-06-25

Dnia 22 kwietnia 2017r. w Częstochowie odbyła się I tura kolejnych egzaminów na stopnie uczniowskie Modern Arnis.


Tym razem, po zaliczeniu trzech części sprawdzianu na wyższe stopnie zostali awansowani:

- Mariusz Kawecki (Częstochowa)
-
Łukasz Sikora (Częstochowa)
- Marta Nicpoń (Częstochowa)
- Łukasz Kułach
  (Częstochowa
)

- Sebastian Pierzchała (Warszawa).

Serdecznie gratulujemy !!!

2017-04-23

Odcinek 06 Filipiny

2017-04-18

« poprzednia     1 25 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 1522 23     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz