Aktualności

2016-03-25

W dniach 4-6 marzec 2016r. nasz Chief Instructor – Piotr Adam Duchnik, podczas pobytu na wyspach brytyjskich, przeprowadził wraz z Chief Instructorem FMA Wales - Guro Krzysztofem Hermanem cykl szkoleń.

Pierwsze seminarium odbyło się na zaproszenie Klubu Karate z Newport, które w wyniku naszej współpracy, włączyło Modern Arnis w harmonogram stałych zajęć na grupach.

Drugie seminarium miało "otwarty" charakter, a wzięli w nim udział studenci Krav Magi z Newport, Swansea, Bridgent i Cardiff oraz osoby trenujące FMA z Cardiff, Newport, Liverpoolu i Abergaveny. Tym razem tematem przewodnim był Panantukan - "dirty" boxing.

Trzecie natomiast szkolenie było dla osób trenujących FMA in Wales a jego zakres obejmował Balintawak.

Podczas weekendu przeprowadzono również egzaminy na stopnie uczniowskie Modern Arnis dla członków "Newport City Martial Arts" i "FMA Wales".

Ponadto powołano 5 nowych instruktorów, którzy w ramach "FMA Wales" i pod patronatem "Filipino Arnis de Mano Poland" rozpoczną prowadzenie regularnych zajęć filipino martial arts w Cardiff i Newport. Nowi instruktorzy to efekt trzyletniej pracy oraz cyklicznych szkoleń, zakończony pomyślnym zdaniem egzaminu.

Nowi instruktorzy to: Master Everton Smith, Master Andy Robinson, Instructor Daniel Newberry, Instructor Chris Williams, Instructor Oliver Bullock.

 

ps. zdjęcia z zajęć w UK dostępne są w galerii ;)

2016-03-14

So sad for the FMA community. One of the legends of stick fighting just passed away.

RIP Great Grandmaster Ciriaco "Cacoy" Cenete.

2016-02-05

2015-12-24

W dniu 5 grudnia 2015r., w Radomiu, odbyło się kolejne seminarium szkoleniowe filipińskich sztuk walki, które poprowadzi Piotr Adam Duchnik - Chief Instructor FMA Poland.

Cel szkolenia był prosty - praktyczne zastosowanie FMA w walce ulicznej. Tym razem obejmowało ono tematykę panantukan - filipino "dirty" boxing i użycia pałki teleskopowej.

Panantukan oparty był w głównej mierze na technikach walki nożem i kijem, stąd prezentowane techniki miały na celu nauczyć szybkich oraz płynnych ataków na strefy witalne jak np. krtań, oczy, krocze. Główny nacisk położono na techniki "gunting", które otwierają drogę do ww. stref a skierowane są na kończyny przeciwnika (nerwy, mięśnie, ścięgna oraz kości) w celu ich sparaliżowania, co pozwala z kolei atakować pożądany cel główny. Mimo, iż ćwiczenia z partnerem obfitowały w sporą ilość siniaków i grymasów na twarzach to wykonywane były z dużym zaanagażowaniem przez uczestników... Natomiast trening dot. użycia pałki teleskopowej opierał się na materiale z poprzedniego szkolenia i  został uzupełniony o nowe rozwiązania, zwłaszcza różnego rodzaju dźwignie.

W czasie seminarium przeprowadzono również kilka ćwiczeń odnośnie walki w ciasnych pomieszczeniach, walki w tłumie etc. Niezapomniany pozostanie "masaż limfatyczny" ;) Ten blok treningowy poprowadził gospodarz szkolenia - Radek Oko (Szef Krav Maga Kozienice).

Na zakończenie sobotniego spotkania, kiedy każdy już niejednokrotnie doświadczył i posmakował technik FMA przyszedł czas na przyjemności... Wśród uczestników rozlosowano kilka nagród. Szczęśliwym posiadaczem unikatowego, jedynego i namalowanego ręcznie t-shirta został wojownik z sekcji KM Kozienice. Bon rabatowy uprawniający do tańszego udziału w letnim obozie treningowym wylosował Alek z sekcji FMA Wrocław. Z kolei "bezpłatne wejściówki" na kolejne seminarium szkoleniowe, które odbędzie się w Wieluniu, wygrali arnisadorzy z Krakowa i Radomia. Natomiast dodatkowa nagroda, ufundowana przez Radka, trafiła do Częstochowy... czego dotyczy, wiedzą uczestnicy naszego wspólnego szkolenia ;)

Do zobaczenia na treningach i kolejnych seminariach FMA...

2015-11-18

« poprzednia     1 25 6 7 8 9 [ 10 ] 11 12 13 14 1519 20     następna »

Copyright © 2012 Filipino Arnis De Mano Poland
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Projekt: Anna Puczyńska, Wykonanie: Piotr Hondowicz